Älskvärt gosedjur räv, med en realistisk tolkning och känsla.
Trudi räv Vicky är mjuk med välarbetad design. Ett hantverk från prototyp till tillverkning. En tidlös produkt som överlämnas från generation till generation.
Kramdjur räv med silkeslen mjuk päls, fylld med fast stoppning. Tvåfärgade ögon i plast som sitter ordentligt fast, samt en tjock gosig svans. Ett halsband är fastsytt under halsen med rävens varumärke Trudi.
Fint gosedjur räv i rödaktig färg med en vit spets på svansen. Tillverkad av syntetfiber och med fyllning av polyesterfiber.
Trudi har tillverkat gosedjur sedan 1954 och kännetecknas av kvalite, säkerhet och de unika ansiktsuttrycken på gosedjuren.
Mekaniska tester säkerställer att alla detaljer är fasta. Råvaror av högsta kvalité, fritt från brandskyddsmedel och gifter.
Material: 100% polyester
Tvättråd: Skonsam maskintvätt 30 grader
Storlek ca: 29 x 25 x 29 cm (utan svans)